Slaugos paslaugas namuose gauti gali:
– Vaikai, turintys negalią: nustatytas nesavarankiškumo lygis; pripažintas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis;
– Suaugę asmenys, turintys negalią: nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis; pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros poreikis;
– Senatvės pensijos amžiaus sulaukę asmenys, dėl amžiaus iš dalies ar visiškai netekę gebėjimų savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime, bei sergantys lėtinėmis ligomis;
– Pacientai, kuriems po gydymo stacionare dėl somatinių ligų ir pažeidimų nustatytas bendras funkcinis sutrikimas;
– Pacientai, kuriems yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų.
Kur kreiptis norint gauti šias paslaugas?
Jei atitinkate kriterijus ir pageidaujate gauti slaugos paslaugas namuose, informuokite savo šeimos gydytoją. Gydytojui išrašius siuntimą slaugos paslaugoms gauti (F027), su Jumis susisieks atsakingi darbuotojai.
Paslaugos teikiamos nemokamai, jos finansuojamos PSDF lėšomis.
Paslaugas namuose teikiančių specialistų komanda:
– Bendrosios praktikos slaugytojas matuoja AKS, pulsą, pagal gydytojo paskyrimus paima kraują, šlapimą ir kitus laboratorinius tyrimus, fiksuoja elektrokardiogramą, atlieka injekcijas į raumenis, į veną, stato lašines infuzijas, atlieka žaizdų perrišimus ir moko jas prižiūrėti, konsultuoja pragulų profilaktikos ir priežiūros, dirbtinių kūno angų priežiūros klausimais (stomų priežiūra) ir kt.
– Kineziterapeutas, atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, pratimų pagalba gydo raumenų ir sąnarių funkcijos sutrikimus. Kineziterapeutas gali padėti palengvinti judesius, pagerinti sąnarių funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Kineziterapeutas taip pat moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastus gebėjimus.
– Slaugytojo padėjėjas atlieka pragulų profilaktiką, užtikrina higienines asmens reikmes (išmaudo ar padeda išsimaudyti pacientui, prižiūri nagus, keičia sauskelnes, sulašina lašus, prižiūri burnos ertmę ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo rinktuvus, padeda pacientui naudotis tualetine kėde ir pan.).