Kviečiame tėvelius skiepyti savo 5–11 metų amžiaus vaikus nuo COVID-19 ligos

Tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai registruoti vaikus vakcinacijai gali:  internetu www.koronastop.lt , trumpuoju numeriu 1808, įstaigos registratūros telefonais 8 426 61206, 8 426 61238 arba atvykus į įstaigos registratūrą.

Vienas iš minėtų asmenų taip pat turės lydėti vaiką į vakcinacijos vietą ir atvykus pateikti savo ir vaiko asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis, todėl sutikimo pažymos pildyti nereikės.

5–11 metų amžiaus vaikai skiepijami specialiai šiai amžiaus grupei skirtai mažesnio tūrio „Comirnaty“ vakcina (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“). Vakcina jaunesniems vaikams turi 10 mikrogramų COVID-19 mRNR (veikliosios medžiagos), vaikui bus suleidžiama 0,2 ml tūrio vakcinos dozė. 12 metų ir vyresniems gyventojams skirtose „Comirnaty“ vakcinose yra 30 mikrogramų COVID-19 mRNR, o vienos dozės tūris sudaro 0,3 ml.

Įvertinusi klinikinių tyrimų duomenis, Europos vaistų agentūra rekomendavo skiepyti 5–11 metų vaikus „Comirnaty“ vakcina, nes ji veiksmingai apsaugo šios amžiaus grupės asmenis nuo COVID-19 ligos.

Tiek suaugusieji, tiek vaikai yra skiepijami į žasto raumenį, tarp pirmos ir antros vakcinos dozių daroma bent 21 dienos pertrauka.